Przejdź do treści
Michio Kaku-min
Fionn F-min
3W_kongres_grafika-(6)[1]-min
Tomasz Rożek -min
Andrzej Dragan-min
3W_kongres_grafika-(6)[1]-min
Artur Kurasinski-min
Joanna Jurga-min
3W_kongres_grafika-(6)[1]-min
Marek Kamiński-min
20231026_HH_BGK_3W_DIGITAL_baner_1920x1080_Nigel_Jollands-min
previous arrow
next arrow

Zapraszamy na największe w Polsce i tej części Europy spotkanie ekspertów, którzy zajmują się technologiami z obszaru wody, wodoru i węgla pierwiastkowego!

Podczas III Kongresu 3W będziemy rozmawiać o tym, jak realizujemy misję budowy ekosystemu 3W, jak rozwija się sektor 3W i przed jakimi wyzwaniami stoi, a także w jakim kierunku podążają trendy technologiczne związane z wodą, wodorem i węglem.

Poznaj Ideę 3W

Świat stoi w obliczu ogromnych zmian cywilizacyjnych, a zmiana klimatu postępuje i stwarza realne zagrożenie dla całej ludzkości. W najbliższych latach czekają nas zmiany związane z transformacją gospodarki w kierunku zeroemisyjności.

Idea 3W zainicjowana przez Bank Gospodarstwa Krajowego koncentruje się na zasobach, wokół których biznes, nauka, administracja i społeczeństwo powinny budować swoją strategię zielonej przemiany. Na wodzie, bez której nie byłoby życia na Ziemi, na wodorze, który jest przyszłością energetyki oraz na nowych technologiach węglowych i ich potencjale.

II Kongres 3W

7 i 8 grudnia 2022 r. Crowne Plaza Warsaw stało się miejscem spotkań i dyskusji ekspertów, naukowców, wykładowców, ekonomistów, przedstawicieli biznesu, mediów, samorządów i wielu innych. 15 paneli tematycznych, 3 sale wykładowe i prawie 100 mówców, inspirujące dyskusje, keynoty i prelekcje zgromadziły prawie 500 słuchaczy oraz przyciągnęły 35 redakcji.

Gościem specjalnym II Kongresu był Tim Marshall – ekspert do spraw geopolityki i autor książki „Więźniowie geografii”. Gość specjalny wygłosił wykład o tym, jaki wpływ na pozycje państw ma ich położenie na mapie świata i krótko odniósł się do trzech zasobów.