Przejdź do treści

Polska stoi przed szansą, by tworzyć i wdrażać innowacyjne technologie wykorzystujące zasoby wody, wodoru i węgla do szybszego ale zrównoważonego rozwoju naszej gospodarki.

Przedstawiciele administracji publicznej, środowiska naukowego i świata biznesu podczas Forum Wizja Rozwoju rozmawiali o tym, jak wykorzystać potencjał koncepcji 3W w gospodarce. Dyskutowali nad odejściem od węgla w dobie zielonej transformacji oraz tłumaczyli konieczność współpracy nauki i biznesu dla wzrostu konkurencyjności gospodarczej. Eksperci wskazali, że tylko zdecydowane postawienie na innowacje umożliwi pozytywne przejście przez transformację energetyczną

30 lat po Internecie i stronach WWW kolejnym przełomem znowu ma być WWW. Tym razem za tymi literami kryją się: woda, wodór i węgiel. – Te trzy ważne aktywa mogą stanowić podstawę, na której będziemy budować przewagi konkurencyjne – podkreślała Beata Daszyńska-Muzyczka, prezes Banku Gospodarstwa Krajowego, otwierając debatę.

BGK do dyskusji zaprosił przedstawicieli polskiej nauki, biznesu i administracji. – Jednym z zadań stojących przed nami jest budowanie mostów między tymi środowiskami. Chcemy łączyć naukę z biznesem i wypracowywać z przedsiębiorcami wspólne know-how związane z wykorzystaniem wodoru, wody i nieenergetycznym zastosowaniem pierwiastka węgla, a co za tym idzie budować niezależną i silną pozycję gospodarczą naszego kraju – dodaje prezes BGK.

Całość I Kongresu 3W do obejrzenia tutaj ->  https://wizjarozwoju.pl/tv/3w-jako-przyszlosc-zrownowazonej-gospodarki-cz-2-panel-bgk/