Przejdź do treści

Zapraszamy na największe w Polsce i tej części Europy spotkanie ekspertów, którzy zajmują się technologiami z obszaru wody, wodoru i węgla pierwiastkowego!

III Kongres 3W odbędzie się
27-28 listopada 2023 roku,
w Hotelu DoubleTree by Hilton Hotel & Conference Centre Warsaw, ul. Skalnicowa 21

Idea 3W woda-wodór-węgiel to wyjątkowy projekt zainicjowany przez BGK w 2021 roku. Jego zadaniem jest wspieranie rozwoju i budowanie przewagi konkurencyjnej polskiej gospodarki w oparciu o innowacyjne technologie w obszarze wody, wodoru i węgla nieenergetycznego.

Dotychczasowe dwie edycje kongresu zgromadziły kilkaset osób: utalentowanych naukowców, odważnych przedsiębiorców, wizjonerskie organizacje pozarządowe, ambitnych studentów i odpowiedzialnych przedstawicieli sektora publicznego oraz instytucji finansowych.

W trakcie III Kongresu 3W będziemy rozmawiać o tym, jak realizujemy misję budowy ekosystemu 3W, jak rozwija się sektor 3W i przed jakimi wyzwaniami stoi, a także w jakim kierunku podążają trendy technologiczne związane z wodą, wodorem i węglem.

Motywem przewodnim w tegorocznej edycji Kongresu 3W jest węgiel pierwiastkowy i związane z nim technologie stosowane w medycynie, IT, obronności i przemyśle kosmicznym. Nie zabraknie też tematów związanych ze zrównoważonym zarządzaniem zasobami wody oraz ich ochroną. Będziemy dyskutować o tym, jak może wyglądać przyszłość zasilana wodorem oraz przyjrzymy się rozwiązaniom stosowanym z powodzeniem w innych krajach.
Przedstawimy wyniki analiz i raportów dotyczących technologii 3W i rozwoju sektora 3W. Pokażemy też najciekawsze projekty 3W, które realizowane są przez samorządy i porozmawiamy o tym, jakie szanse dla rozwoju regionu widzą władze lokalne, dzięki zaangażowaniu w projekty 3W.

Zaczniemy 27 listopada od największego śniadania networkingowego w Polsce! Wezmą w nim udział zarejestrowani uczestnicy, a więc nie tylko nasi Partnerzy ze świata 3W, ale każdy, kto realizuje projekty związane z przynajmniej jednym W i chce nawiązać relacje biznesowe, by rozwijać swoje przedsięwzięcie.

Stawiamy też na różnorodne formaty spotkań – od klasycznych, które służą przekazywaniu wiedzy eksperckiej, po inspirujące formaty interaktywne, które ułatwią aktywny udział tym, którzy mają innowacyjne pomysły i szukają partnerów do współpracy. W agendzie zaplanowaliśmy m.in. liczne rozmowy sceniczne z ekspertami z sesją Q&A, prezentacje case study, moderowane burze mózgów oraz speeddatingi.

Na scenie głównej Kongresu odbędą się też finały konkursów, m.in. Start-up Showdown – to konkurs dla innowacyjnych start-upów 3W z regionu Trójmorza, które realizują projekty zgodne z Ideą 3W oraz są autorami lub pomysłodawcami technologii, i które wykorzystują przynajmniej jeden z trzech zasobów – wodę, wodór i węgiel nieenergetyczny. Realizacja projektów w oparciu o technologie 3W ma kluczowe znaczenie dla budowania gospodarki opartej na innowacjach.

Udział w III Kongresie 3W jest płatny – bilet wstępu uprawnia do udziału we wszystkich aktywnościach podczas dwóch dni Kongresu (śniadanie networkingowe, panele dyskusyjne, sesje Q&A, prezentacje case study, moderowane burze mózgów). Koszt biletu wynosi 300 zł brutto.

Środki zebrane ze sprzedaży biletów BGK przeznaczy na jedną z inicjatyw, którą wskażą uczestnicy Kongresu. W aplikacji kongresowej każdy uczestnik będzie mógł zagłosować na projekt, którego realizację chce wspierać.

Wśród wytypowanych projektów znajdą się, m.in. dachy bagienne czy zakup zbiorników retencyjnych do zbierania deszczówki.