Przejdź do treści

Już 28 listopada, w ramach III Kongresu 3W, odbędzie się gala finałowa II edycji programu grantowego Talenty Jutra. Konkurs ma na celu inspirowanie młodych ludzi do tworzenia innowacji i realizacji projektów naukowo-badawczych.

Zeszłoroczna edycja Talentów Jutra okazała się ogromnym sukcesem. Fundacja otrzymała niemal 100 zgłoszeń, spośród których wyłoniła 50 finalistów. Podczas gali finałowej jury wybrało 20 laureatów i przyznało nagrody o łącznej wartości pół miliona złotych. Wśród zwycięskich projektów znalazły się m.in. klocki sensoryczne dla dzieci, które tracą wzrok, narzędzie do kompleksowej analizy nanomorfologii tylakoidów gran oraz dron z zestawem do reanimacji. Przyznano również nagrody specjalne i wyróżniania związane z rozwojem inicjatywy 3W: woda, wodór, węgiel.

W tym roku 60 młodych naukowców zawalczy o granty w wysokości 25 tys. złotych. Komisja konkursowa składająca się z naukowców, przedstawicieli władz uczelni wyższych oraz przedstawicieli biznesu, oceniać będzie m.in. oryginalność i innowacyjność prezentowanych projektów, ich znaczenie dla rozwoju danej dyscypliny nauk i możliwość realizacji zaplanowanych działań. Wręczenie nagród odbędzie się drugiego dnia Kongresu 3W, na scenie głównej.