Przejdź do treści

Elżbieta Rotblum 

Właścicielka firmy ESGRE, w której realizuje swoją pasję łączenia ludzi, tematów i … kropek w celu realizacji zagadnień z obszaru ESG, w tym budowania i wdrażania holistycznej strategii zrównoważonego rozwoju dla swoich klientów. Chcąc pogłębiać swoją praktyczną wiedzę z obszaru S, Elżbieta związana jest z Hummanitarian Innovation Group (HIG), gdzie wspiera osoby w kryzysie migracyjnym, mieszkaniowym i znalezienia zatrudnienia. W obszarze E, Elżbieta angażuje się z największą przyjemność w projekty promujące gospodarkę cyrkularną materiałów budowlanych i wykończeniowych.

Przed założeniem firmy, Elżbieta współpracowała z deweloperem powierzchni biurowych (Skanska) – gdzie odpowiadała za programy edukacyjne „Green Education by Skanska” i „Climate Campaign”, wdrażanie reguł gospodarki o obiegu zamkniętym oraz za współpracę z biznesem w zakresie ESG, jak i prowadziła network pracowniczy Body & Mind, który wspierał fizyczny i psychiczny dobrostan pracowników. Wcześniej, w firmie JLL współpracowała przy przetargach na usługi konsultingu nieruchomościowego, ale również pełniła funkcję Liderki komitetu ds. dobroczynności oraz zrównoważonego rozwoju. Zanim rozpoczęła pracę na rynku nieruchomości, była związana z agendą Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju – UNDP oraz fundacją Global Compact Network Poland. W Walii, Elżbieta kształciła się w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i pracowała nad projektami ‘Transition Towns’ oraz ‘Changing Times’, które skupiały się na efektywności energetycznej nieruchomości niekomercyjnych, ubóstwie energetycznym oraz zachowaniach konsumentów energii.

Była również członkinią Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego (Polish Green Building Council, PL GBC), gdzie stworzyła jeden z pierwszych kodeksów etycznych w tej globalnej organizacji oraz promowała tematy gospodarki o obiegu zamkniętym. Współprowadząca ESG Product Council w międzynarodowej organizacji nieruchomościowej – Urban Land Institute (ULI). Laureatka nagrody Top Woman in Real Estate 2023 w kategorii: Green Building, Sustainability, Innovation & Technology.

Promuje tematy związane ze zdrowiem psychicznym jak i te dotyczące dobrostanu dzieci.