Przejdź do treści

Andrzej Burgs

CEO i Prezes Zarządu Sygnis SA, wiceprezes Zmorph SA
Absolwent Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego ze specjalizacją Ekonofizyka, stopień licencjat. Podczas piątego roku studiów postanowił z nich zrezygnować, aby więcej czasu poświęcić nowopowstałej spółce. Od ponad dziewięciu lat działa w branży druku 3D i prowadzi jedną z najdłużej działających w tym obszarze polskich firm – Sygnis SA.

Ekspert druku 3D z wieloletnim doświadczeniem. Jest jednym z założycieli Izby Gospodarczej Przemysłu 4.0 i współtwórcą Kodeksu Etyki Polskiej Branży Druku 3D. Działa również jako ekspert – pracodawca Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Doświadczony mówca i wykwalifikowany szkoleniowiec. Występował m.in. na: „Regiosummit” – Szczycie Dyplomacji Samorządowej i Ekonomicznej 2019 organizowanym przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Międzynarodowym Sympozjum Własności Intelektualnej w Przemyśle i Biznesie (edycja XIII) organizowanym przez Urząd Patentowy RP, a także II Kongresie Szefa Utrzymania Ruchu i innoSHARE 2018. Pełnił rolę mentora dla m.in. MedBiz Days, PFR Szkoła Pionierów w latach 2020, 2021 i 2022, a także jurora podczas Hello Tomorrow Global Challenge 2021 w Paryżu.

Sygnis pod jego egidą otrzymało m.in. Nagrodę specjalną Book of Lists 2019/2020 „Pioneer in New Technologies”, EuroSymbol Innowacji 2019, nominację do Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2019, nominację do Architektów Innowacji Pulsu Biznesu w 2018 roku, a także bardzo dobrą ocenę w Innovation Health Check przeprowadzonym przez Enterprise Europe Network. Sygnis znalazło się również w rankingu Deloitte Technology Fast50 Central Europe 2021.
Andrzej Burgs nadzoruje i koordynuje prace badawczo-rozwojowe. Ściśle współpracuje z naukowcami i popularyzatorami nauki, promując pronaukowe postawy i wdrażając innowacyjne rozwiązania do instytutów badawczych i placówek oświatowych.

Poza ojczystą znajomością języka polskiego operuje biegle biznesowo-technicznym językiem angielskim (pełna biegłość zawodowa), a także posiada niepełną towarzyską znajomość języka rosyjskiego (język mówiony, potoczny). W wolnym czasie czyta książki dotyczące zarządzania, historii Europy Wschodniej i Południowej. Jest zapalonym kajakarzem długodystansowym (m.in. w 2008 roku przepłynął Dunaj z Niemiec do Rumunii), można go spotkać na Konwiktorskiej 6 w Warszawie na meczach wielu sekcji klubu sportowego Polonia Warszawa. Niemniej, jak na prawdziwego generalistę przystało, interesuje się praktycznie wszystkim, bowiem uważa, że każda informacja może stanowić wartość dodaną. Kwestią nierozstrzygalną jest natomiast to, kiedy może okazać się ona przydatna i przy jakiej nieoczekiwanej sytuacji zaprocentować.