Przejdź do treści

Małgorzata Szumowska

Sojuszniczka osób z niepełnosprawnościami i ich bliskich, rzeczniczka dobrej sprawy, aktywistka, edukatorka. Warszawianka Roku 2022. Liderka i dyrektorka Niewidzialnej Wystawy w Warszawie, z którą przez 6 lat z rzędu przed pandemią zdobywała zaszczytny tytuł „Muzeum Roku” w plebiscycie Warszawiaki.

Jak sama twierdzi: Niewidzialna Wystawa jako przestrzeń to niezwykle pożyteczne, nieocenione wręcz narzędzie do tworzenia lepszego, bardziej dostępnego świata, ale za wszystkim stoją ludzie. To oni stanowią wartość nadrzędną tego miejsca.

„Superlodołamacz” – taką nagrodę dla pracodawców wrażliwych społecznie odebrała w 2020 roku z rąk kapituły prestiżowego konkursu organizowanego przez Polski Związek Pracodawców Osób Niepełnosprawnych (POPON).
Mentorka w projekcie „Sieć Liderek i Liderów Dostępności” dedykowanej koordynatorkom o koordynatorom dostępności w instytucjach publicznych. Wierzy, że „dostępność zaczyna się w głowie, a technologia może być niezwykle pożytecznym wsparciem na wielu płaszczyznach, ale nie rozwiązaniem na dostępnościowe bolączki.”