Przejdź do treści

Krzysztof Głowski

Prezydent Miasta Piły, doktor nauk ekonomicznych, wcześniej Senator RP VII kadencji i przedsiębiorca.

Z wykształcenia magister psychologii zarządzania oraz inżynier zarządzania w gospodarce żywnościowej. Studia ukończył na Wydziale Rolniczym Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy oraz na Wydziale Zarządzania Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Wcześniej w latach 1986-1988 był słuchaczem Studium Programowania Elektronicznych Maszyn Cyfrowych w Bydgoszczy, następnie do 1989 stypendystą berlińskiego Goethe Institut.

Od 1993 prowadził własną działalność gospodarczą. W latach 2002-2007 zarządzał klastrem specjalistycznych gospodarstw rolnych w Dolinie Noteci.

W 2006 został członkiem rady ds. innowacji przy marszałku województwa wielkopolskiego. Należy do Stowarzyszenia Naukowo-Technicznego Inżynierów i Techników Rolnictwa oraz Platformy Obywatelskiej. W grudniu 2007 został przedstawicielem Senatu w Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie. Pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Polsko-Szwajcarskiej i przewodniczącego Polsko-Austriackiej Grupy Parlamentarnej. Zasiadał w Komisji Spraw Unii Europejskiej, w 2009 wiceprzewodniczący Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska.

Od 21 listopada 2010 prezydent Miasta Piły. W 2015 wyróżniony Odznaką Honorową za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego. Członek Wielkopolskiej Platformy Wodorowej.